Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Chochołowie
Jaką rolę pełni Poseidon w basenach termalnych? W czym pomagają regularne kąpiele w surowej wodzie? Jak szybko można zjechać zjeżdżalnią z zapadnią? Przyjdź po odpowiedzi 18-19 maja do Chochołowskich Term, które będą świętować Dni Otwarte Funduszy Europejskich.
2017-05-15, 08:56

W maju odbędzie się IV edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich, w ramach których prezentowane są projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu. W tym roku w wydarzeniu weźmie niemal 800 podmiotów z całej Polski. Chochołów jako jedyne będą reprezentować Chochołowskie Termy, które z tej okazji przygotowały atrakcje dla odwiedzających.

 

W dniach 18-19 maja każdy, kto przybędzie do term będzie mógł skorzystać z promocji i zakupić całodzienny bilet wstępu w cenie 41 zł. Każdego dnia odbędzie się także wspólne zwiedzanie obiektu w godzinach 10.00, 12.00 i 16.00. Podczas spaceru uczestnicy dowiedzą się, że Poseidon to nie tylko bóg mórz, poznają właściwości surowej wody termalnej, a także zjadą pierwszą w tej części Polski zjeżdżalnią z zapadnią. Będzie można tak zapoznać się z zasadami poprawnego saunowania.

 

Chochołowskie Termy już wkrótce będą obchodzić pierwsze urodziny obiektu – mówi Katarzyna Bajer z Chochołowskich Term. – To dla nas szczególny moment podsumowań, świętowania i prezentowania tego, nad czym pracowaliśmy nie tylko przez ten rok, ale i przez lata poprzedzające otwarcie.

 

Chochołowskie Termy działające na pograniczu Chochołowa i Witowa funkcjonują jako ośrodek rekreacyjny, sportowy, a także leczniczy. 30 basenów i beczek są wypełnione wodą o właściwościach leczniczych z głębokości blisko 3600 m z najzasobniejszego ujęcia w regionie. Łączna powierzchnia lustra wody to 3000 m2. Do dyspozycji gości jest także saunarium, SPA, centrum fitness oraz restauracja. W obiekcie wprowadzono innowacyjne i autorskie rozwiązania, które sprzyjają bezpieczeństwu i komfortowi gości. Stworzenie kompleksu kosztowało 120 mln złotych, przy czym część środków pochodziła z dotacji unijnych.

 

Chochołowskie Termy to wyjątkowe miejsce, które łączy przyjemne z pożytecznym – dodaje Katarzyna Bajer. – Można korzystać z dobroczynnego wpływu sauny, a przy tym podziwiać panoramę Tatr. W strefie leczniczej nasi goście relaksują się, a także poprawiają stan zdrowia.

 

KONTAKT / AUTOR
Justyna Barańska
Pan Pikto
695-471-550
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy