Trasa biegowa nieopodal Chochołowskich Term
Był już stok narciarski, oscypki, grzaniec i zdjęcie z misiem. Co można jeszcze zrobić odwiedzając Podhale tej zimy? Warto zajrzeć do Chochołowa i przetestować nową trasę biegową!
2017-01-26, 12:03

Chochołów to największa atrakcja turystyczna gminy. Rzesze turystów z całego świata przyjeżdżają podziwiać zbudowane w starym podhalańskim stylu domy i zagrody. Datowane są na przełom XVIII i XIX wieku i zostały uznane przez UNESCO zabytkami klasy „0”.

Mimo niemałej sławy Chochołów nie próżnuje, a odwiedzający go tej zimy turyści oraz jego mieszkańcy mają na podorędziu kolejną atrakcję. W ubiegłym tygodniu otwarto tu nową trasę biegową, której początek znajduje się przy parkingu Chochołowskich Term.

Jest to łagodna trasa amatorska, która idealnie nadaje się na pierwsze spotkanie z nartami biegowymi. Poprowadzona z dala od ruchliwych dróg, nieopodal rzeki Czarny Dunajec, gwarantuje dawkę umiarkowanego wysiłku na świeżym powietrzu. Stopień trudności jest niewielki, gdyż trasa wiedzie w większości po płaskim terenie. Na całej długości, czyli na 1100 m jest tylko jeden podbieg i zjazd.

Na uwagę zasługuje także fakt, że jest projekt społeczny, którego inicjatorem jest LOT Chochołowski. Właściciele działek nieodpłatnie użyczyli swoich gruntów, a Gmina Kościelisko użyczyła ratraku niezbędnego do utwardzenia trasy.

Nowa atrakcja cieszy się dużą popularnością zarówno wśród turystów jak i wśród młodzieży z Witowa i Chochołowa. Jest to ciekawa alternatywa dla narciarstwa zjazdowego, którego również można spróbować w tej okolicy. W sąsiednim Witowie znajduje się prężnie działająca stacja narciarska Witów-Ski, która oferuje narciarzom trasy o zróżnicowanym stopniu trudności, wyciąg krzesełkowy i orczykowy, opiekę wyszkolonej kadry TOPR-u oraz szkołę narciarstwa i snowboardu prowadzoną przez Jagnę Marczułajtis.

- W Chochołowie z roku na rok przybywa atrakcji dla odwiedzających tę część Podhala turystów. Cieszymy się, że kolejna z nich powstała w sąsiedztwie naszego obiektu . – mówi Marek Wnukowicz z Chochołowskich Term. – Bez względu na intensywność przebieżki, regeneracja i relaks są bardzo wskazane. Po wysiłku na świeżym i mroźnym powietrzu warto rozgrzać się w Saunarium i wodach termalnych.

 Ponadto Chochołowskie Termy zorganizują na swoim fanpage’u konkurs dla amatorów narciarstwa biegowego. Będzie to konkurs fotograficzny, w którym będzie można wygrać zniżki do Chochołowskich Term. 

________________________________________

Chochołowskie Termy działające na pograniczu Chochołowa i Witowa zostały otwarte 1 czerwca 2016 roku. Baseny wypełnione są wodą o właściwościach leczniczych i terapeutycznych wydobywaną z głębokości blisko 3600 m z najzasobniejszego ujęcia w regionie. Łączna powierzchnia lustra ma ok. 3000 m2. Obiekt dysponuje największym saunarium na Podhalu (w tym przeszkloną sauną z widokiem na Tatry), SPA, strefą malucha i salami konferencyjnymi. Posiada także pierwszy w Polsce kryty basen pływacki wypełniony wodą termalną.

KONTAKT / AUTOR
Justyna Barańska
Pan Pikto
695-471-550
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy