Chochołowskie Termy – największe termy na Podhalu
Najpotężniejszy obiekt termalny, największe saunarium i jedyne termy w regionie z wodą leczniczą. Pod Tatrami funkcjonuje od czerwca nowy kompleks termalny, który do tej pory odwiedziło już niemal pół miliona osób.
2016-11-28, 12:28

Chochołowskie Termy działające na pograniczu Chochołowa i Witowa zostały otwarte
1 czerwca 2016 roku. Baseny wypełnione są wodą o właściwościach leczniczych wydobywaną z głębokości blisko 3600 m z najzasobniejszego ujęcia w regionie. Na szczególną uwagę zasługuje strefa lecznicza, w której znajdują się beczki z surową, siarkową wodą termalną oraz basen termalny z wodą solankową jodowaną. Woda siarkowa pozytywnie wpływa na skórę i układ krwionośny, wspomaga także leczenie chorób reumatycznych. Natomiast kąpiele solankowe wskazane są m.in. osobom, które cierpią na nerwice, bezsenność czy zapalenia stawów. Oprócz tego w Chochołowskich Termach znajduje się 30 basenów i beczek z wodą o różnej specyfice i wielkości, w tym pierwszy w Polsce wewnętrzny basen pływacki wypełniony wodą termalną. Łączna powierzchnia lustra wody to 3000 m2.

 

Obiekt dysponuje również SPA i największym saunarium na Podhalu (w tym przeszkoloną sauną z widokiem na Tatry), gdzie przestrzegana jest tzw. strefa nietekstylna. Do term można przyjechać całą rodziną, nawet z jej najmłodszymi członkami. W strefie malucha znajduje się wodny plac zabaw, a w strefie dziecka większego łaźnia parowa i zjeżdżalnia rodzinna. Obie strefy są przyjazne dla raczkujących dzieci.

 

Cały obiekt zajmuje powierzchnię 12 tysięcy metrów kwadratowych – mówi Marek Wnukowicz z Chochołowskich Term. – Jest więc sporo miejsca na zaproponowanie atrakcji dla osób w różnym wieku, np. wodny plac zabaw dla maluchów, zjeżdżalnie dla większych dzieci, basen zewnętrzny dla starszej młodzieży i dorosłych.

 

Goście mogą korzystać także z zajęć fitness oraz zapisać dzieci do szkoły pływackiej podzielonej na trzy grupy wiekowe. Sale konferencyjne umieszczone na poziomie pierwszym sprzyjają imprezom integracyjnym, spotkaniom biznesowym oraz przyjęciom weselnym. W strefie suchej warto zajrzeć do restauracji, która bazuje na kuchni góralskiej w nowoczesnym wydaniu. Znajdziemy tam m.in. kwadratowe moskole.

 

Stworzenie kompleksu kosztowało 120 mln złotych, przy czym część środków pochodziła z dotacji unijnych. Choć wszystkie prace budowlane zostały ukończone, w planach są już kolejne inwestycje. W najbliższych miesiącach zostanie otwarta siłownia wyposażona w nowoczesny park sprzętowy. Nie jest także tajemnicą, że w przyszłości Chochołowskie Termy powiększą się o obiekt hotelowy.

KONTAKT / AUTOR
Justyna Barańska
Pan Pikto
695-471-550
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy